top of page

Etkinlik Kuralları

Bu sayfada okuyacağınız kurallar Kinky Turkey topluluğunu korumak, daha ileriye götürmek ve katılımcılarının güvenliği amacıyla oluşturulmuştur.

Etkinliğimize katılan tüm bireyler kurallarımızı kabul etmiş sayılır. 

Munch katılımı öncesi aşağıda yer alan kurallarımızı ve açıklamalarımızı okumanız önemle rica olunur. Sağlıklı ve keyifli bir munch katılımı gerçekleştirebilmeniz açısından önemlidir.

 

1-) Beden, cinsiyet, ırk, dil, kimlik pozitif bir topluluk oluşturmayı hedeflemekteyiz. Katılan herkesten de bunlara uymasını bekliyoruz.

2-) Munch her ne kadar fetiş ve cinsellik ortak paydalı bir toplantı olsa da, destursuz fiziksel temaslar, rahatsız edici hitap ve üsluplar ve de özellikle cinsiyet, fetiş ve rol ayırımcılığı kesinlikle hoş karşılanmaz.

3-) Herkesin hassasiyetlerine saygılı olmanız ve katılımcılara göstereceğiniz "samimiyeti" onlarla olan yakınlık/tanışıklık seviyenize göre ayarlamanız keyifli bir Munch için büyük önem taşımakta. Aksi davranışlar oluşacak şikayetlere bağlı olarak geçici veya kalıcı olarak Munch'a çağırılmamaya sebep olabilir.

​​

4-) Muchlarımız tamamen sosyalleşme tabanında olacağından farklı bir beklenti ile aramızda olmanız, ısrarlarla diğer katılımcılarımızı rahatsız edecek konuları gündeme getirmeniz yasaktır.

5-) Etkinliklerimizde fotoğraf ve video çekmek kesinlikle yasaktır. Bunu yaptığını fark ettiğimiz katılımcılar topluluğumuzdan uzaklaştırılabilir.

Munch bir play-party ya da oryantasyonumuza/rolümüze göre davranacağımız ve karşımızdakilerden de bunu bekleyeceğimiz bir D/s protokol ortamı DEĞİL, aksine vanilya bir ortam. Tüm cinsiyet, rol ve fetişlere açık olan bu toplantılarda amaç sadece güvenli bir ortamda sosyalleşmek ve iyi vakit geçirmek.

Sapkın zevklerin kabul gördüğü ülkelerde Munch'lar sadece insanları bir araya getirip tanışmalarını ve eğlenmelerini sağlasa da, bizim ülkemizde bu toplantılar farklı ve önemli bir işlevi daha yerine getirir oldu. Tercihleri ve zevkleri toplumca dışlanan insanlar için Munch'lar (Munch düzenlenen tüm şehirlerimizde) sanal olmayan, reel bir camia oluşturma işlevini de üstlenmeye başladılar. Sanal camiaların aksine bu reel camiada insanlar yüz yüze baktıkları ve karşısındakilerin 'imajları' yerine 'kendileri' ile muhatap oldukları için kurdukları ilişkiler de daha gerçek, güvenilir ve kalıcı olmaya başladı. Bu yüzden Munch katılımcıları bir yandan toplantılar sırasında kısa vadeli bir sosyalleşme yaşarken aslında diğer yandan uzun vadede gerçek temelleri olan bir camialaşma süreci yaşamaya başladı.

Gönüllü katkılarla organize edilip yürütülen Munch'lar sadece organizatörlerinin çabalarıyla yönetilebilir olmanın ötesine geçmiş durumdalar. Katılımın ve bu reel camianın sağlıklı bir şekilde büyümesi ve bu topluluğun birbirine duyduğu güven ve desteğin sürmesi için katılımcıların Munch'lara sahip çıkmaları çok önemli.

Bazı durumlarda katılımınız onaylanmayabilir. Başvuruları değerlendirirken dikkat ettiğimiz hususlar aşağıda belirtilmiştir. Gerekli durumlarda başvurunuz ile ilgili sizinle temas kurmak isteyebiliriz.

 

  • Etkinlik için kayıt formu doldururken tüm bilgilerinizi eksiksiz ve hatasız girmeniz gerekir. Kayıt esnasında vermiş olduğunuz sosyal medya hesabınızın fake olmaması, biraz da olsa sizinle alakalı bir fikir sahibi olabileceğimiz oranda paylaşımlarının bulunması gerekir.

  • Bu etkinliklerimiz her ne kadar herkesi kapsayıcı olsa da belli filtrelerimiz var. Gerçekten kink ve bdsm ilgilisi bireylerle tanışmak, paylaşımlarda bulunmak istemekteyiz. Elbette açık görüşlü ve uyum sağlayabilecek tüm vanilla dostlarımızı da göz ardı etmiyoruz. Fakat direkt olarak partner bulma arayışında olduğunu hissettiğimiz veya bdsm ve kink anlayışı sadece bahane olarak kullanıp topluluğumuza farklı amaçları için dahil olmaya çalıştığını düşündüğümüz bireylere tavrımız negatiftir.

  • Fobik, cinsiyetçi, ırkçı, şiddet eğilimi güden, başkalarının görüş ve inançlarına saygısızca yaklaşan, amacı sadece seksüel yaklaşımlar olan bireyleri topluluğumuzda görmek istememekteyiz.

  • Etkinliklerimizde kadın ve erkek katılımının dengeli olmasını önemsemekteyiz. Bu nedenle bazı durumlarda erkek katılımcılarımızdan bir kadın arkadaşlarıyla dahil olmalarını rica edebiliriz. ( Queer, interseksüel, genderfluid vb. katılımcılarımızı bu maddeye dahil etmiyoruz )

bottom of page