top of page

Etkinlik Kuralları

Bu sayfada okuyacağınız kurallar Kinky Turkey topluluğunu korumak, daha ileriye götürmek ve katılımcılarının güvenliği amacıyla oluşturulmuştur.

Etkinliğimize katılan tüm bireyler kurallarımızı kabul etmiş sayılır. 

Etkinlik katılımı öncesi aşağıda yer alan kurallarımızı ve açıklamalarımızı okumanız önemle rica olunur. Sağlıklı ve keyifli bir katılım gerçekleştirebilmeniz açısından önemlidir.

 

1-) Beden, cinsiyet, ırk, dil, kimlik pozitif bir topluluk oluşturmayı hedeflemekteyiz. Katılan herkesten de bunlara uymasını bekliyoruz.

2-) Etkinliklerimiz her ne kadar kink, bdsm, fetiş ve cinsellik ortak paydalı bir toplantı olsa da, destursuz fiziksel temaslar, rahatsız edici hitap ve üsluplar ve de özellikle cinsiyet, fetiş ve rol ayırımcılığı kesinlikle hoş karşılanmaz.

3-) Herkesin hassasiyetlerine saygılı olmanız ve katılımcılara göstereceğiniz "samimiyeti" onlarla olan yakınlık/tanışıklık seviyenize göre ayarlamanız keyifli bir etkinlik için büyük önem taşımakta. Aksi davranışlar oluşacak şikayetlere bağlı olarak geçici veya kalıcı olarak etkinliklere çağırılmamaya sebep olabilir.

​​

4-) Etkinliklerimizde fotoğraf ve video çekmek kesinlikle yasaktır. Sadece Kinky Turkey Team Member ekibi fotoğraf ve videolar çekebilir. Bazı etkinliklerimizde telefonlarınızın kameralarına sticker yapıştırılır. Fotoğraf veya video çektiğini fark ettiğimiz katılımcılar topluluğumuzdan uzaklaştırılabilir.

5-) Etkinliklerimize katılan herkes etkinlikte Kinky Turkey ekibi tarafından fotoğraf ve video görüntüsü alınacağını kabul etmiş sayılır. 

6-) Gösteri ve performans sergilenen alanların içerisine izinsiz dahil olmak, sahnede yer alan performans ekibinin alanına veya gösterisine müdahale etmek, Kinky Turkey ekibinin bilgisi ve izni dışında etkinlikte Kink aktiviteler gerçekleştirmek kesinlikle yasaktır! 

Munch'lar ile ilgili; 
 

Sapkın zevklerin kabul gördüğü ülkelerde Munch'lar  sadece insanları bir araya getirip tanışmalarını ve eğlenmelerini sağlasa da, bizim ülkemizde bu toplantılar farklı ve önemli bir işlevi daha yerine getirir oldu. Tercihleri ve zevkleri toplumca dışlanan insanlar için Munch'lar (Munch düzenlenen tüm şehirlerimizde) sanal olmayan, reel bir camia oluşturma işlevini de üstlenmeye başladılar. Sanal camiaların aksine bu reel camiada insanlar yüz yüze baktıkları ve karşısındakilerin 'imajları' yerine 'kendileri' ile muhatap oldukları için kurdukları ilişkiler de daha gerçek, güvenilir ve kalıcı olmaya başladı. Bu yüzden Munch katılımcıları bir yandan toplantılar sırasında kısa vadeli bir sosyalleşme yaşarken aslında diğer yandan uzun vadede gerçek temelleri olan bir camialaşma süreci yaşamaya başladı.

Gönüllü katkılarla organize edilip yürütülen Munch'lar sadece organizatörlerinin çabalarıyla yönetilebilir olmanın ötesine geçmiş durumdalar. Katılımın ve bu reel camianın sağlıklı bir şekilde büyümesi ve bu topluluğun birbirine duyduğu güven ve desteğin sürmesi için katılımcıların Munch'lara sahip çıkmaları çok önemli.

Bazı durumlarda katılımınız onaylanmayabilir. Başvuruları değerlendirirken dikkat ettiğimiz hususlar aşağıda belirtilmiştir. Gerekli durumlarda başvurunuz ile ilgili sizinle temas kurmak isteyebiliriz.

  • Bu etkinliklerimiz her ne kadar herkesi kapsayıcı olsa da belli filtrelerimiz var. Gerçekten kink ve bdsm ilgilisi bireylerle tanışmak, paylaşımlarda bulunmak istemekteyiz. Elbette açık görüşlü ve uyum sağlayabilecek tüm vanilla dostlarımızı da göz ardı etmiyoruz. Fakat direkt olarak partner bulma arayışında olduğunu hissettiğimiz veya bdsm ve kink anlayışı sadece bahane olarak kullanıp topluluğumuza farklı amaçları için dahil olmaya çalıştığını düşündüğümüz bireylere tavrımız negatiftir.

  • Fobik, cinsiyetçi, ırkçı, şiddet eğilimi güden, başkalarının görüş ve inançlarına saygısızca yaklaşan, amacı sadece seksüel yaklaşımlar olan bireyleri topluluğumuzda görmek istememekteyiz.

  • Misafirlerimize rahatça eğlenebilecekleri bir ortam sunabilmek için, etkinliklerimizde kadın ve erkek katılımının dengeli olmasını önemsemekteyiz.Tüm katılımcıların bu konuya özen göstererek etkinliğe katılmaları önemle rica olunur. Bazı durumlarda erkek katılımcılarımızdan bir kadın arkadaşlarıyla dahil olmalarını rica edebiliriz. ( Queer, interseksüel, genderfluid vb.  katılımcılarımızı bu maddeye dahil etmiyoruz )

  • Kinky Turkey ekibi, misafirlere rahatça eğlenebilecekleri bir ortam sunabilmek için mekan girişinde uygun görmediği kişileri kapıda bilet iadesi yaparak içeri almama hakkına sahiptir.

bottom of page