top of page
WhatsApp Image 2022-03-20 at 22.18.28 (1).jpeg

BDSM Atölyesi Kuralları

Bu sayfada okuyacağınız kurallar Kinky Turkey Atölyelerini korumak, daha ileriye götürmek ve katılımcılarının güvenliği amacıyla oluşturulmuştur. Etkinliğimize katılan tüm bireyler kurallarımızı kabul etmiş sayılır. 

Atölyelerimizde bize ait BDSM ekipmanları ile çalışma imkanınız mevcuttur. Atölyelerimiz Kinky konseptli kendi ev stüdyomuzda uygun şartlarda gerçekleştirilir.  Eğer mevcutsa gelirken yanınızda kendinize ait BDSM ekipmanlarınızı getirmeniz çeşitlilik ve sizin daha rahat çalışmanız açısından iyi olacaktır. 

Elbette ki düzenlediğimiz bu çalışma gruplarında kendinizin ve tüm katılımcıların daha mutlu, keyifli ve verimli vakit geçirebilmesi için belli kurallarımız var. Bu kurallara uymanız oldukça önemlidir. 

 

1-) Beden, cinsiyet, ırk, dil, kimlik pozitif bir çalışma grubu oluşturmayı hedeflemekteyiz. Katılan herkesten de bunlara uymasını bekliyoruz.

2-) Atölyelerimiz BDSM ortak paydalı bir toplantı olsa da, destursuz fiziksel temaslar, rahatsız edici hitap ve üsluplar ve de özellikle cinsiyet, fetiş ve rol ayırımcılığı kesinlikle hoş karşılanmaz. Etkinlik sırasında başka bir katılımcı ile birlikte çalışmak veya bir şeyler paylaşmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda kesinlikle seviyeli yaklaşın. Zorlayıcı, baskılayıcı şekilde ikna etmeye yönelik üsluplar veya tavırlar hoş karşılanmaz.

3-) Herkesin hassasiyetlerine saygılı olmanız ve katılımcılara göstereceğiniz "samimiyeti" onlarla olan yakınlık/tanışıklık seviyenize göre ayarlamanız keyifli bir etkinlik için büyük önem taşımakta. Aksi davranışlar, oluşacak şikayetlere bağlı olarak geçici veya kalıcı olarak atölyelere katılamamanıza sebep olabilir.

​​

4-) Atölye etkinliklerimiz tamamen  BDSM kültürünü anlama, dinamiklerini pratik etme, çalışma, öğrenme ve geliştirme amaçlı olacağından farklı bir beklenti ile aramızda olmanız, ısrarlarla diğer katılımcılarımızı rahatsız edecek konuları gündeme getirmeniz yasaktır.

5-) Etkinlik veya atölye çalışma gruplarımızda fotoğraf çekmek veya video kaydetmek isteyen katılımcılar, ancak kişilerin rızasına başvurarak bunu yapabilir. Sosyal medya veya diğer mecralarda bu görüntülerin paylaşımı bireylerin onaylarına başvurarak yapılmalı ve kişiler öncesinde bilgilendirilmelidir.

6-) Etkinliklerimize katılırken yanınızda misafir getirecekseniz o kişinin sorumluluğunun tamamen sizde olduğunu unutmayın! Yanınızda getirdiğiniz katılımcı ile alakalı etkinliği rahatsız edici bir olay yaşanması durumunda sizi ve misafirinizi etkinlik alanından uzaklaştırmak durumunda kalabiliriz.

bottom of page